AKTSIOONID.png

PAIDE TEATER usub, et 21. sajandi teater peab kohtuma publikuga ka mujal kui teatrisaali nummerdatud toolidel. nii on PAIDE TEATER kutsunud ellu oma aktsioonide sarja, mille siht on selge: tõestada, et teater tõesti on avatud ring. iga aktsioon on püüe murda välja teatri harjumuspärastest piiridest ja jõuda lähemale kogukonna mõistmisele. aktsioonid annavad meile võimaluse kohtuda ka nende inimestega, kes teatris ei käi, keda teater ei huvita või kes arvavad, et nemad ei huvita teatrit.

21. sajandi teater ei saa endale lubada sootsiumis toimuva jälgimist mugavalt distantsilt. teatril on õigus elule ainult siis, kui ta on elu aktiivne osa.

maailm muutub. aastatuhandeid on teatris räägitud lugusid ammustest aegadest, kangelastest, kelle ideaalide poole pürgida või koletistest, keda põlata. jah, ka meie tahame vahendada tänasesse päeva lugusid kaugematest ja lähematest aegadest, ent ometi on teatril veel üks suund – tulevik. teatril on võimalus ja seeläbi ka kohustus olla labor, uurimis- ja katsetamisruum tuleviku tarvis.

iga aktsioon aitab PAIDE TEATRIL mõista, millised on meie aja tragöödiad ja komöödiad, kes on meie aja kangelased ning kes loovad selle reaalsuse, milles me elame täna ja homme.

PAIDE TEATRI AUTOPESU 01.09.2018

PAIDE TEATRI FILMIÕHTU 17.08.2018

PAIDE TEATRI GRILLPIDU 10.08.2018