eesti jumalad uus.jpg

PAIDE TEATER toob Vargamäel publiku ette suvelavastuse „EESTI JUMALAD“

Tuleva suve haripunktis – 25. juulil 2019 – esietendub Anton Hansen Tammsaare muuseumis Vargamäel PAIDE TEATRI lavastus „EESTI JUMALAD“. Paide Teatri noored mehed, Peeter Volkonski, näitlejannad Maarja Mitt ja Ilo-Ann Saarepera (Ugala) toovad kaheteistkümnel suveõhtul kokku ligemale pool tuhat inimest, olgu nad Oru või Mäe talust, eestlased või lätlased, järvakad, kihnlased või maailmakodanikud, ammused tuttavad või need, kellega pole veel jõudnud tuttavaks saada. See kokku tulemine Vargamäe heinamaal on korraga lihtne ja ülev, täpselt nagu päikeseloojang, mis lõpetab päeva.

Saame kokku. Võtame ennast kokku. Võtame Eesti kokku.

Lavastus etendub Vargamäel 12 suveõhtul – säragu päike või sadagu pussnuge. Lavastuse aitab üles ehitada Haart Ehitus OÜ.


esietendus 25.07.2019

Laval Joosep Uus // Johannes Richard Sepping // Ursel Tilk // Maarja Mitt-PICHEN // Peeter Volkonski // Ilo-Ann Saarepera (Ugala Teater)

Lavastaja Jan Teevet

dramaturg johan elm

Kunstnik Kairi Mändla

Helikunstnikud Rauno Vaher // Kenn-Eerik Kannike // Kirill Havanski

Produtsent Harri Ausmaa

Assistent Carolyn Mets

Lisaks nimetatutele teevad lavastuses kaasa noored Viimsi näitetrupist EKSPERIMENT ning Paide Teatri Stuudiost.
EKSPERIMENT:
Emili Kelle, Emily Bruus, Liisa Veski, Emma Lotta Lõhmus, Alex Paul Pukk, Georg Krimm, Hans Joosep Hanson, Ott Salla, Joonatan Kivi.
EKSPERIMENT trupi juhendaja
Külli Täht
PAIDE TEATRI Stuudio:
Saale Liisbet Tõrv, Marleen Anderson, Lisette Taube


Lavastuse suurtoetajaks on HAART EHITUS OÜ
Paide Teatri meediapartner on Järva Teataja

Lavastuse toetajateks: Paide Linn, Paide Muusika- ja Teatrimaja, Eesti Kultuurkapital, HAAGE, Paide Muusika- ja Teatrimaja TOOLIKLUBI, Vanalinna Teatrimaja SA

Paide Teater tänab: HUMUS/Paide Masinatehas, Tikkurila