luuleohtuplakat.png

Paide Teatri luuleõhtu

15. august 20.00

Wabakohviku hoov (Keskväljak 12)


PAIDE TEATER näeb, et iga inimene on lugu, on kogemus. Selle elurikkusega kohtumine aitab mõista maailma, milles me elame. PAIDE TEATRI eesmärk on moodustada kogukond – meeskond, naiskond, segakond, inimkond. Teater on kohtumine. Aga kohtumine on enamat, kui ühte ruumi kokku tulemine.

PAIDE TEATER soovib teie kõigiga kohtuda. Teater veedab enamiku suvest küll Vargamäel, ent otsustasime siiski, et nagu luuletaja ütleb – ei saa mitte vaiki olla! – ja nii kutsume 15. augusti õhtul kõiki PAIDE TEATRI LUULEÕHTULE Wabakohviku hoovi, Paide Keskväljak 12.
Eesti keele aasta puhul on sel õhtul loetav luule Eesti autoritelt.

Keskväljaku „Ehe ruum“ programm on kirju ja vältab pea kogu suve. 15.-18. august toimub „Ehe ruum“ programmi raames Paide Muusika- ja Teatrimaja korraldatav harrastustteatritele mõeldud sündmus „Hooviteater 2019“. Augustikuu sumedus on juba iseenesest poeetiline, aga et festivalile mõnus hoog sisse anda, valib PAIDE TEATER välja just need tekstid Eesti luuleruumist, mis võiksid ehk langevatele tähtedele sobiva tausta luua.

Juhan Viiding küsib: „Mis on see luuletaja luule?“ ja vastab ise: „See on: kui mõtled elule / ja millelegi muule.“ Nii kutsume ka kõiki neid, kes mõtlevad elust ja muust, 15. augusti õhtul meiega liituma. Sahtlipõhja kirjutatud read leiavad kuulja kõrva! Kõik, kes soovivad oma luuletusi sõnada, palume soovist teada anda 12. augustini aadressil harri@paideteater.ee. Hindeid, kriitikat ja diplomeid ei jagata – jagame rõõmu, mida teie luule kuulmine kohaletulnuile annab.

Ja et õhtu leiab aset Wabakohviku hoovis, keskväljakult vaid 25 sammu kaugusel, siis head ja veel paremat pakub meile luule kõrvale just Wabakohvik, kes vihmase ilma puhul inimesed tuppa ka lubab.


Teater on kohtumine. Aga iga kohtumine on enamat, kui ühte ruumi kokku tulemine. 15. augstil kohtume PAIDE TEATRI LUULEÕHTUL ja otsime värssidest seda enamat, mis inimesi seob.