44074824_555690404883846_1651909417781690368_n.jpg
Me tuleme kokku, et nutta ja mäletada, naerda ja mõtiskleda, õppida, meelt avaldada ja ette kujutada. Et imestada tehnilise meisterlikkuse üle ja kehastada jumalaid. Et pidada koos hinge kinni meie võime üle väljendada ilu, kaastunnet ja ebardlikkust. Me tuleme kokku, et saada energiat ja jõudu. Et pühitseda erinevate kultuuride rikkust ja lõhkuda piire, mis meid lahutavad.
— Brett Bailey teatripäeva läkitus 2014

Tänasel etendusel on kohti 125 inimesele. Saalis on viis näitlejat. Valguskunstnik. Lavastaja. Kunstnik. Dramaturg. Äkki keegi veel. Meid ühendab ainult see, et me täna õhtul siia jõudsime. Siia, teatrisse. Me ei lahku teatrisaalist järgneva kahe ja poole tunni jooksul. Me oleme koos.

Teatrisaal on korraga kaitseala ja ohutsoon. Kõik võib juhtuda.

Kõige olulisem küsimus: „Kas etendusel on vaheaeg?“ Jah, etendusel on vaheaeg, pakutakse kohvi, konjakit ja pirukat. Kõike, mida teater peab pakkuma. Aga tasuda saab seekord ainult sularahas.

KAITSEALA on Paide Teatri avalavastus.

Inimesed publikus on sama olulised kui näitlejad, lavastaja, kunstnik, valgustaja, produtsent, Olku. Me ei ole cult, me ei ole poliitikud, me oleme need, kes me oleme. Live in the moment, mothafucka.
— JOHANNES RICHARD SEPPING
See on teater. Ma ei saa võtta vastutust kogu riigi ja maailma inimeste eest. Läbi oma kõhkluste ja küsimuste üritame jõuda ka väljapoole endid.
— URSEL TILK
See on okei, kui sulle miski ei meeldi. Mulle näiteks ei meeldi kala. Mis siis. Uksed on kinni. Mitte lukus. Sa võid ära minna, tavaliselt inimesed ikka lähevad. Me lihtsalt ei soovita. Lõpus on üks väga lahe koht. Kui sa selle ära tabad, võid naabrile öelda. Siis saate võrrelda, kas mõtlete samamoodi.
— JOHANNES RICHARD SEPPING
Me üritame pakkuda midagi tõelist, kuid karm tegelikkus on see, et meie istutame ainult seemned, mõtted tõelisuseks muudate ainult teie.
— JOOSEP UUS
Ma olen näitleja, kõik mida ma räägin, ei pruugi olla tõde. Kui ma ütlen, et ma armastan sind, siis ma ei pruugi seda tõsiselt mõelda. Või siis võin ka. Hehe. Mulle meeldib see töö.
— JOHANNES RICHARD SEPPING

PREMIERE 21.11.2018

CAST ursel tilk // johannes richard sepping // joosep uus // kirill havanski // grete jürgenson (rakvere teater)

DIRECTOR jan teevet

DESIGN freda purik

LIGHT Rommi ruttas

DRAMATIST oliver issak

produCER harri ausmaa

ASSISTANT PRODUCER Birgit sitska